18 Şubat 2015

"Fazla yakınlığın getirdiği uzaklıktayız."
- Bundan sonra kalp ve aşk hakkında hiç bir şey düşünmeyecegim ve yazmayacagım. evet. dagılabilirsiniz
-Dünyada şimdi onunla yan yana bulunmamamız kadar mantıksız ve lüzumsuz ne vardır acaba?- istanbul kar yagınca güzel oluyor,
tıpkı sikko bir kekin üzerine pudra şekeri serpince güzel görünmesi gibi.gibi

14 Şubat 2015

thepower ofnature

- Gökgürültüsü deprem sel falan seviyorum, hakimiyetin kimdeoldugunu hatırlatıyor.

10 Şubat 2015

- Sorular sordu, güldüm
kimle nerde görüldüm
yanımda olsa ayrılmam dizinin dibinden

9 Şubat 2015

- sen yagmut ben bulut. maçka.
6şubat2015    saat 06.42
İstediğim gibi olmak istiyorum çılgınlık perdesinin ardında. Bütün gün çiçeklerle ilgileneceğim; acıyı, aşkı ve şefkati resmedeceğim, başkalarının aptallıklarına yürekten güleceğim, herkes benim için -Zavallı çıldırdı- diyecek (özellikle de kendime güleceğim). Öyle bir dünya kuracağım ki, ben yaşadığım sürece, bütün dünyalarla uyum içinde olacak. Yaşayacağım gün, saat ya da dakika hem bana hem de herkese ait olacak. Kimse kimseden ayrılamaz. Kimse kendisi için mücadele etmez. Her şey her şeydir ve tektir. Endişe ve acı, haz ve ölüm. Bunların tümü var olmak için bir süreçten başka bir şey değil. Aşk, çocuk. Bilim. Yaşarken karşı koyma istemi, sağlıklı neşe. Sonsuz minnettarlık. Ellerindeki gözler ve bakışlardaki dokunma. Meyvenin temizliği ve yumuşaklığı. İnsan yapısının temeli olan koca omurga kemiği. Göreceğiz, öğreneceğiz. Hep yeni bir şeyler vardır.Ve bunlar, hala yaşayan eski şeylerle bağlantılıdır.

Frida Kahlo

4 Şubat 2015

- Öldük sanmıştık
megersem yeniden dogmuşuz ya.
- Yerini yadırgayan, hep misafir gibi olan
hani gocmen kus gibi 
heryere yakışıp hicbirinde kalamamak gibi .

singingbowl

- Tibet çanımı benden almaya çalışan düşmanlar kapımıza kadar gelmişti, ve koynumda besledigim tüm yılanlar bir bir uyanıyordu.  neyse ki yanımda bir adet melek vardı, hemde çok mantıklıydı.
götünüze girsindi bu çan .

1 Şubat 2015


- Ey canım, güzel yüzlüm
suyunda denizleri bulduğum
bilmediğim yerlerimdeki sancı
bana bir şey söyle güleyim,
bir şey daha söyle
inandır.
bir şey daha söyle istersen
beyaz olabilir
suya falan benzeyebilir
bir adaya benzeyebilir
dört tarafı paranoya kaplı oladabilir

- Samyaksambuda

“Tam uyanmış” denilen “Samyaksambuda”; mükemmel kurtuluş öğretisine yol gösteren, dünyevi kavramlardan uzaklaşmış, kendini yeniden keşfeden, kendisiyle özleşen, dünyayı öğreten, çeşitli yetenekleriyle ve deneyimleriyle birçok insana kurtuluş yolunu gösteren kişidir.
Samyaksambuda, tam uyanmış kişi olabilmenin yolu Bodhisattva (gerçek aydınlanma) yoludur. Çünkü Bodhisattva; tüm canlıların Budalığa ulaşmasına yardımcı olmak için kendini adayan kişidir.

Pratyekabuda

“Kendiliğinden uyanan” kişi olarak adlandırılan Pratyekabuddha, uyanışını kimseye söylemeden, başkalarını aydınlatıp onları kurtuluş yoluna götürmeden ve sadece kendi kurtuluş yolunu kendi kendine bulan kişidir.